Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Události Zlatou medaili Watenvi obdrželo čerpadlo DDA od firmy Grundfos
Akce dokumentů

Zlatou medaili Watenvi obdrželo čerpadlo DDA od firmy Grundfos

Autor: Ing. Miroslav Lhotský Poslední změna: Pátek 27.05.2011 10:06

Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil v rámci Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu WATENVI v Rotundě pavilonu A, byla předána Zlatá medaile Watenvi, kterou získal exponát Membránové dávkovací čerpadlo DDA od firmy Grundfos Holding. Cenu převzal generální ředitel společnosti Grundfos Petr Jelínek.

Digitální čerpadlo DDA FCM představuje inovaci v pohonu membrány pomocí krokového motoru elektronicky řízenými otáčkami, což přináší přesné a rovnoměrné dávkování v širokém výkonovém rozsahu v poměru 1:3000. Současně zajišťuje prostřednictvím sledování tlaku v dávkovací hlavě a polohy pracovní membrány i nepřetržitou kontrolu procesu dávkování s diagnostikou poruchových stavů a jejich záznamem. Navíc je možné nepřetržitě měřit skutečný dávkovací výkon a ten posílat výstupním signálem 4-20 mA pro další zpracování. Celkem osm nových patentovaných technických řešení přináší modularitu pro instalaci, jednoduchost pro obsluhu a inteligenci pro řízení a kontrolu vlastního procesu dávkování. Toto digitální dávkovací čerpadlo splňuje požadavky pro nejnáročnější dávkovací aplikace jak z hlediska řízení a zpětné kontroly, tak z hlediska materiálové odolnosti vůči fyzikálně-chemickým vlastnostem dávkovaných médií.

Výrobcem vítězného exponátu je Grundfos Holding A/S a vystavovatelem Grundfos, s.r.o.
Hodnocení komise: Dávkovací čerpadlo je použitelné pro pitnou i odpadní vodu, a zajišťuje kontinuální kontrolu dávkování provozních chemikálií s diagnostikou poruchových stavů.
Toto čerpadlo splňuje požadavky pro nejnáročnější dávkovací aplikace jak z hlediska řízení a zpětné kontroly, tak z hlediska materiálové odolnosti vůči fyzikálně-chemickým vlastnostem dávkovaných médií.

 

Zdroj: BVV

Nadcházející události
13.11.2018: Hotel Myslivna, Brno
VTZ 2018« říjen 2018 »
Ne Po Út St Čt So
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 31
 

Využívá software Plone - systém správy obsahu (CMS) s otevřeným zdrojovým kódem.
TOPlist